Počítačové animace
01.06.2015 00:00V roce 2006 vyšla zcela unikátní počítačová hra, určená pro filmové fanoušky. Níže ↓ je odkaz na recenzi, která byla zpracována pro magazín CLICK! a ve které najdeme stručný popis hry – „o co jde“. Ve hře se vytvářejí filmy v hollywoodském stylu, což mi docela vyhovovalo. Vymýšlel jsem si náměty z oblasti sci-fi, horroru nebo duchařských filmů, přitom mi sedly story typu "crazy". V době vzniku těchto filmů měla počítačová grafika a animace problémy, které někdy způsobují menší obrazové chyby. Také rozlišení obrazu bylo poměrně nízké. Navíc se v těch dobách velice šetřilo s pamětí a tak jsem filmečky při ukládání pro úsporu silně ztrátově komprimoval. Zvětšení do dnes užívaných rozlišení a formátů není bez problémů s kvalitou možné. Obraz je tedy u těchto filmů z ryze technických důvodů menší, než by měl být.
Filmy
The Universe ...
Diváka zaujme pozoruhodná změna vzhledu mimozemšťanky po jednom panáku tvrdého alkoholu. Nad tímto nápadem vlastně vznikl celý film.
------------------------------------
A Strange World
Je to vůbec první animace, kterou jsem udělal. V závěru je pro experty sci-fi připomenuta "maličká křídlatá víla" (RobertA. Heinlein: Podkayna z Marsu). Ve filmu je zajímavý dámský souboj ve stylu bojových umění i poměrně překvapující závěr.
------------------------------
Blood And Beer
Upírský horror, komedie, romance i reklama na pivo zároveň. Povedly se smůlovaté příhody mladého upírka a pěkné je i celkové vedení postavy krásné upírky. Některé scény trochu zdržují, ale neměl jsem to srdce je zkracovat (je to chyba, střihač se nemá zamilovávat do nějakýchobrázků). Byla to například záhrobní svatba, kde se mi obzvlášť vydařilo provedení vzhledu svědků a oddávajícího i jejich režijní vedení.
------------------------------------
Death Is Coming
Klasický horror. Velmi důležitý je tu zvuk a hudba (to v horrorech bývá často) a k celkovému účinku filmu přispívá i střih vypjatých okamžiků (honička s policií, nástupy zjevení policistky). Za mimořádně zdařilý považuji poslední útěk padoucha a jeho smrt – tam se potkává slušná kamera, střih i hudba. Ve filmu se mi rozehráli herci – některé mimické projevy jsou docela emotivní. Všimněte si, že se celý film obešel bez dialogů!
------------------------------------
Crazy Love
Pravý duchařský příběh. Hudba je postavena na překrásné skladbě "The Last Date" (autor: Floyd Cramer, na klavír hraje Earl Ball, živá nahrávka z pražského koncertu Johnyho Cashe 11. 4. 1978). Nápad využít běžných technických prostředků (zde televizoru) ke komunikaci mezi lidmi a duchy mi nezištně přihrál kolega Richard1. Jeho nápad byl základem, jen jsem ho obalil jednoduchým příběhem.
———
Zpět